Transformacja kulturalna

O transformacji Wielkopolski Wschodniej mówią politycy, debatują o niej samorządowcy, codziennie myślą pracownicy i mieszkańcy. Tymczasem zjawiskami, które przetaczają się przez nasz region zajmują się też artyści. Taniec, zdjęcia, wystawy – to nieoczywiste sposoby, by zrozumieć wszystko to, co się dzieje w Koninie i sąsiednich powiatach.

Spotkanie pt. „Transformacja kulturalna” 28 września w godz. 9.30-14.00 w Koninie.

Pierwsza część odbędzie się w Domu Kultury Oskard i otworzy ją Koniński Teatr Tańca. Jego artyści zaprezentują fragment spektaklu „Dowód bardzo osobisty”. Spektakl ten jest opowieścią o tym, co łączy społeczność lokalną Konina, a powstał na podstawie rozmów z samymi mieszkańcami.

Następnie o rewitalizacji terenów pogórniczych za pomocą działań kulturalnych opowie Mariusz Harmasz, Animator kultury pochodzący z Konina przedstawi m.in. działania inicjatywy #TrzeciTOR, której głównym celem jest ochrona i promocja dziedzictwa poprzemysłowego Wielkopolski Wschodniej.

Po obydwu wystąpieniach dyskusja a następnie, w restauracji Nowa Era, o godz. 13.30 wernisaż zdjęć Adama Jarońskiego. Na „Odkrywczej wystawie” zobaczą Państwo jak koniński fotograf uwiecznił w obiektywie kopalniane dziedzictwo regionu.

Imprezę organizują Polska Zielona Sieć oraz Instytut Zielonej Przyszłości. „Transformacja Kulturalna” to kolejna odsłona Forum Partnerstwa Wielkopolski Wschodniej organizowanego przez obydwie organizacje.

"Odkrywczą wystawę"Adama Jarońskiego można odwiedzać przez następne dwa tygodnie niezmiennie w Restauracja Nowa Era. 

Źródło: Transformacja Wielkopolski Wschodniej | FacebookParse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31