Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 w Brzezinach – młodość i energia w regionie

26. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 odbyła się jak co dwa lata w Brzezinach koło Kalisza. Przez dwa dni, 9 i 10 lipca, środowisko ludowe spotykało się na Regionalnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski. Było to wyjątkowa okazja do świętowania, gdyż działająca od ponad czterdziestu pięciu lat Biesiada została wpisana do krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Biesiadowaniu sprzyjała dobra pogoda, piękne otoczenie brzezińskiej przyrody i nastrojowy klimat spotkania miłośników kultury ludowej. Można było obejrzeć 8 tańców i obrzędów, wysłuchać około 50 melodii i 100 pieśni regionalnych.

Pani Anna M. Gałczyńska z  Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do zapoznania się fotorelacją na stronach tej instytucji.

zob. : https://ckis.kalisz.pl/biesiady-folkloru-ziemi-kaliskiej-2022-w-brzezinach-fotorelacjaParse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31