Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?

Komisja konkursowa w składzie: prof. Magdalena Biniaś-Szkopek, prof. Agnieszka Jakuboszczak, dr Karol Kościelniak – członkowie Centrum „Instytut Wielkopolski” UAM, prof. Jerzy Babiak – prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Stanisław Słopień – redaktor naczelny „Przeglądu Wielkopolskiego”, wyłoniła finalistów konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów „Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?”.

W konkursie dla studentów nagrodę główną przyznano Panu Miłoszowi Ostalskiemu, studentowi II roku „Humanistyki w szkole – polonistyczno-historycznych studiów nauczycielskich” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych nagrodę główną przyznano Aleksandrze Sosnowskiej – uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie

Komisja konkursowa postanowiła również przyznać wyróżnienia dla:

  • Julii Bielawskiej – uczennicy VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,
  • Nataniela Kaczmarka – ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskiego w Lesznie,
  • Marzeny Jankowskiej – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie,
  • Piotra Płociniczaka – ucznia  I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskiego w Lesznie,
  • Klaudii Szulc – uczennicy Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie,
  • Weroniki Wiśniewskiej – uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w 2 czerwca 2022 r. w Collegium Historicum UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, podczas debaty pt. „Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a finalistom serdecznie gratulujemy!

 

Centrum „Instytut Wielkopolski” na Wydziale Historii UAM we współpracy z Wielkopolskim Towarzystwem Kulturalnym i redakcją kwartalnika „Przegląd Wielkopolski”, ogłosiło konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów pod hasłem „Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?”

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z różnych typów szkół ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych, którzy mieszkają w Wielkopolsce lub identyfikują się z tym regionem. Należało odpowiedzieć na kilka pytań zamieszczonych w regulaminie Konkursu i odesłać swoją wypowiedź na adres ciw@amu.edu.pl w terminie do 8 kwietnia 2022 r. Autorzy najciekawszych wypowiedzi zostaną zaproszeni do wystąpienia w publicznej debacie, a ich prace - opublikowane na łamach „Przeglądu Wielkopolskiego”.

Więcej informacji oraz materiały do pobrania:
(https://historia.amu.edu.pl/wiadomosci/na-glowna/czym-dla-ciebie-jest-wielkopolska)


  • Plakat konkursowy - https://historia.amu.edu.pl


Parse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31