Poseł Franciszek Jerzmanowski i jego potomkowie

Poseł Franciszek Jerzmanowski i jego potomkowie

Konferencja  w ramach festiwalu Kłodawskie Dwory

18 września 2021 9:30 (konferencja)
"Lawendowy Folwark" (dawny majątek Jerzmanowskich) w Studzieniu 62-652 Chodów

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kłodawskie Dwory i Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Potomków Sejmu Wielkiego.

Kłodawskie Dwory to stowarzyszenie właścicieli i miłośników dawnych dworów szlacheckich. W jego skład wchodzi także grupa kłodawskich działaczy kulturalnych. Celem stowarzyszenia jest pobudzanie zainteresowania zabytkami kultury ziemiańskiej, upamiętnianie historii ziemiaństwa oraz jego wkładu w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny kraju, utrwalanie patriotycznych wzorców wykształconych na przestrzeni wieków w środowiskach szlachecko-ziemiańskich. Realizacji tych celów służą w szczególności wydarzenia kulturalne, organizowane na terenie obiektów zabytkowych położonych w okolicach Kłodawy.

Poświęcone tematyce ziemiańskiej Europejskie Dni Dziedzictwa w r. 2019 uhonorowane zostały wyróżnieniem przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Festiwal Kłodawskie Dwory organizowany jest po raz drugi. Jako że w tym roku odbywa się XVIII Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny im. F. Chopina, w tegorocznym programie dominować będzie tematyka chopinowska. Ostatni koncert, w wykonaniu Piotra Pawlaka, uczestnika konkursu, uświetni konferencję historyczną organizowaną z okazji 230. rocznicy Konstytucji Maja: "Poseł Franciszek Jerzmanowski i jego potomkowie". Szczegóły programu i bieżące informacje o poszczególnych wydarzeniach znaleźć można na stronie Fb Kłodawskie Dwory.

Program konferencj - zob. niżej plakat do pobrania.
Uwaga: planowany wcześniej koncert został odwołany

Pliki do pobrania
  210918_plakat.jpg


Parse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31