Etnowielkopolska

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność przedstawić efekty realizacji projektu Mapy dziedzictwa kulturowego, w ramach którego powstał portal edukacyjny: http://etnowielkopolska.pl.

Jest  to zbiór etnograficznej wiedzy o naszym regionie. W ramach projektu prezentujemy Mapy Dziedzictwa Kulturowego wraz z krótkim opisem, które bezpłatnie udostępniamy wszystkim zainteresowanym. W szczególności zwracamy się do uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników instytucji kulturalnych i samorządowych, działaczy kulturalnych, artystów , pasjonatów oraz mieszkańców innych regionów naszego kraju. Naszym podstawowym celem jest upowszechnianie wiedzy o kulturze tradycyjnej Wielkopolski.

Co ważne – wszystkie materiały są udostępniane na licencji Creative Commons 4.0., a to oznacza, że można je pobierać, drukować, prezentować i wykorzystywać w materiałach edukacyjnych (z zachowaniem autorstwa).

Mamy nadzieję, że portal ten będziemy dalej rozwijać i sukcesywnie uzupełniać o opis kolejnych zjawisk kulturowych charakterystycznych dla naszego regionu.

Serdecznie pozdrawiamy!

Anna Weronika Brzezińska, Arkadiusz Jełowicki, Małgorzata Sawicka

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.

http://etnowielkopolska.pl


  • http://etnowielkopolska.pl

    http://etnowielkopolska.pl