Muzyka polska dla Zwycięstwa

TVP3 Poznań i Fundacja Zakłady Kórnickie

zapraszają na koncert jazzowy

upamiętniający 100. rocznicę zawarcia rozejmu w Trewirze

 

Aula UAM w Poznaniu 24 lutego 2019. o godz. 19.00. 

Koncert Trio Andrzeja Jagodzińskiego z gościnnym udziałem Agnieszki Wilczyńskiej i Henryka Miśkiewicza. Ikony polskiego jazzu zagrają z towarzyszeniem  Orkiestry Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

  • „Trio Andrzeja Jagodzińskiego”, znane z  jazzowych aranżacji kompozycji Fryderyka Chopina i muzyki ludowej, wykona tradycyjne polskie tematy ludowe, łącząc rytmy kujawiaka, mazurka, zbójnickiego i oberka z elementami muzyki poważnej i jazzowymi improwizacjami.
  • Henryk Miśkiewicz, wszechstronny muzyk jazzowy, wybitny saksofonista altowy i klarnecista. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana „Fryderykami” i doceniana w plebiscycie „Jazz Forum”.
  • Agnieszka Wilczyńska - artystka uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, zaś jej pierwsza solowa płyta -  „Tutaj mieszkam” - została uhonorowana  „Fryderykiem”.
  • „Orkiestra Collegium F” pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, złożona jest z młodych, zdolnych i kreatywnych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych.

Bilety na wydarzenie można nabyć w CIM oraz na platformach bilety24.pl <http://bilety24.pl/>  i eventim.pl <http://eventim.pl/> .Parse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in /home/wtkpoznan/e-pw.pl/IncSubitems0.php on line 31